Volný čas

Nová Bystřice (590 m) leží v přírodní oblasti ,,Česká Kanada“, která se vyznačuje nádhernou nenarušenou krajinou, jako stvořenou pro volnočasové aktivity. Poskytuje mnoho možností pro rekreaci v blízkosti rybníků, řek a lesů.

Vedle malebných přírodních scenérií nabízí však Novobystřicko svým návštěvníkům i řadu hodnotných kulturních památek. Kromě hradů a zámků stojí totiž určitě za zhlédnutí také množství staveb a urbanistických prvků městské architektury z dob gotiky, renesance či baroka.

Opravdovou raritou je úzkokolejná železnice, která na své trase protíná divokou krajinu přírodního parku Česká Kanada a spojuje Novou Bystřici s okresním městem Jindřichův Hradec.

A ještě jeden typ pro náročnější výlet: města Vídeň i Praha jsou od Nové Bystřice vzdálena přibližně 150 km.

Souhrnně lze říci, že velký výběr nabídek na trávení volného času, možnost nákupů i množství různých stravovacích zařízení v Nové Bystřici a okolí se jistě postarají o Váš příjemný pobyt.

Grilování

Grilování

Našim hostům rádi připravíme chutné grilování. Po náročném dni golfových, nebo tenisových výkonů si pochutnáte na grilovaném mase a zeleninovém salátu, které podáváme s kořením a pečivem. Grilování připravíme v podvečerních hodinách 19.00–21.00 hodin po vzájemné domluvě.

Úzkokolejka

Úzkokolejka

Krásnou krajinou České Kanady prochází úzkorozchodná trať z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce. Díky úzkému rozchodu kolejí 760 mm (tzv. bosenský rozchod) a díky přírodě České kanady, kudy dráha prochází, je vyhledávanou turistickou atrakcí.

Koupání a wellness

Koupání a wellness

Lázně Aurora, Třeboň
Bazén Relax Litschau, Rakousko
Plavecký bazén a venkovní aquapark, Jindřichův Hradec
Sole-Felsen-Bad, Dolní Rakousko
Rybníky ke koupání

Hrady a zámky

Hrady a zámky

Hrad a zámek Jindřichův Hradec
Hrad Landštejn
Zámek Hluboká
Zámek Červená Lhota

Turistika

Turistika

Nová Bystřice a její okolí nabízí optimální podmínky pro pěší turistiku – značené turistické cesty vedou většinou lesem, loukami a málo frekventovanými cestami.

Cykloturistika a in-line bruslení

Cykloturistika a in-line bruslení

Na jihu Čech vás čeká okolo 5 000 kilometrů značených cyklistických tras. Auto můžete nechat doma, u nás se dá na kole projet celý kraj – za památkami, za koupáním i za malebnými krajinnými výhledy.

Sjezdové a běžecké lyžování

Sjezdové a běžecké lyžování

2 km od Nové Bystřice, směrem na Jindřichův Hradec, je po levé straně u vesnice Hradiště 350m dlouhá sjezdovka s vlekem. Sjezdovka je za příznivých podmínek uměle zasněžována, lyžaři jsou odbavováni turniketem. V areálu je restaurace s venkovní terasou.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků.

Lanové centrum

Lanové centrum

Lanové centrum je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky.

Jezdectví

Jezdectví

Farma Alpaka, Nová Bystřice
Stáj Dvoreček, Jindřichův Hradec

« předchozí12další »

Přihlášení k odběru newsletteru

Zvýhodněné dlouhodobé pobyty

Při rezervaci 4 či více nocí v mimosezóně a příjezdu v neděli nebo pondělí od nás obdržíte jednu noc jako dárek!

Akce se vztahuje pouze na ubytování a nelze ji kombinovat s nabídkou golfových a tenisových balíčků.


[ ^ nahoru ^ ]